ZİHİNDEKİ PERDELERİ KALDIRMAK İÇİN “ÜMMÜHAN ÇÖPKES”

Normal Gelişme Basamaklarının Ortalamaları
1 Ekim 2016
Örnek Rapor 2
30 Ocak 2017

ZİHİNDEKİ PERDELERİ KALDIRMAK İÇİN “ÜMMÜHAN ÇÖPKES”

Duyu bütünleme ve otizm uzmanı Ümmühan Çöpkes İstanbul üniversitesi fizyoterapi ve rehabilitasyon mezunu. Florence Nightngale Hastanesine bağlı Bilim Üniversitesinde yüksek lisans yaparak uzmanlığını ilerletmiş. Şu anda Medipol üniversitesi Fizyoterapist ve rehabilitasyon merkezinde doktora çalışmalarına devam ediyor. Kendisi duyu bütünleme tedavisi gereksinimi olan çocuklarla çalışıyor. Bu çocuklarda genellikle otizm ,gelişim bozuklukları, beyinde yapısal bozukluk farklı sendrom türleri ve gelişim geriliklerini içeren hastalıklar mevcut. Ümmühan hanım ile bu hastalıklar da ne yapılması gerektiği hakkında konuştuk.

 

İnsanlar neden sizi tercih etmeliler ?

Duyu bütünlemeyi uzmanlık olarak yapan Türkiye’deki birkaç kişiden biriyim.Beyin fonksiyonu bozukluğunu temelden başlayarak ve çok yönlü düşünerek tedavi ediyorum.Tamamen bilimsel ve çocuğun şahsına uygun olarak özel programlar tasarlayarak,planlı bir şekilde tedavi yapmaktayım.Bu konuda başarılı ve iddialıyım.Yaptığım işe inanıyorum.

 

Gelecekteki hedefleriniz nelerdir ?

Gerçek çalışmalar yaparak duyu Bütünlemeyi her yaştaki ve her türdeki hastalarda uygulamayı istiyorum. Özellikle hiperaktivite ,dikkat dağınıklığı ,okulda öğrenme güçlükleri ,davranış bozuklukları ,iletişim bozuklukları ,sosyal bozukluklar,gelişim geriliği olan ,farklı tip gelişen her tür çocukta Türkiye ‘de bir ilk olan 125 sorudan oluşan sensory profile testi yaparak bu çocukların her birinin kendi ihtiyacına uygun duyusal bozukluklarını düzeltmeyi istiyorum.Bana göre duyusal bozukluk zekanın önünde bir perde,ve bu perdeyi kaldırmadan kişinin asıl kapasitesi ortaya çıkmaz.Kişinin asıl kapasitesini ortaya çıkaran her türlü duyu bütünlemesi ve testlerini tüm Türkiye ‘de uygulamak ve geliştirmek istiyorum. Bireylerin minik problemlerini yapıları küçükken tedavi edip ileride tüketen değil üreten bireyler olarak topluma kazandırmak istiyorum.

 

Haberin devamına http://www.businessaktuel.com/2016/11/zihindeki-perdeleri-kaldirmak-icin-ummuhan-copkes-h547.html adresinden ulaşabilirsiniz.